Atrakcje turystyczne


O morzu

„Jakże trud­no przez otu­maniającą mgłę me­diów zo­baczyć wid­nokrąg morza praw­dy. Ale nie wys­tar­czy zo­baczyć go, na­wet wskoczyć do morza i płynąć wpław.  Trze­ba spróbo­wać słonej wo­dy i pić ją codzien­nie… al­bo wyjść z morza, za­pom­nieć o sma­ku wo­dy i żyć we mgle, jak większość…”

Walory i atrakcje Krynicy Morskiej to mozaika pięknych krajobrazów, fascynujących obiektów hydrotechnicznych oraz zabytków. Tu znajdziemy doskonałe warunki do wypoczynku, zarówno biernego, jak i aktywnego.

Atrakcje dla turystów w Krynicy Morskiej w głównej mierze związane są z położeniem miasta na Mierzei Wiślanej. Tu znajduje się port rybacko-jachtowy a także wspaniałe letnie kąpielisko. Dzięki obecności tu wód mineralnych, jest też miejscem idealnym do celów leczniczych i rekreacyjnych.

Przyrodnicze atrakcje w Krynicy Morskiej to przede wszystkim Walory Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, na obszarze którego miasto leży. Największym zainteresowaniem cieszy się Wielbłądzi Garb, najwyższa wydma Mierzei, z której rozpościera się piękny widok na morze, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską. Warto odwiedzić też Rezerwat Buków, bogaty w przedstawicieli świata zwierząt. Jeśli chodzi o zabytki, niezwykłe wrażenie robi stara zabudowa miasta, pochodząca z początku XX wieku, w którą wpisany jest zespół zabytkowych willi i pensjonatów. No i nie można przegapić też Latarni Morskiej.